Ligue 1
J30 31/03 15:00 Monaco 0 - 1 Caen Termine +
J30 31/03 15:00 Dijon 0 - 1 Nice Termine +
J30 31/03 15:00 Amiens S C 0 - 0 Bordeaux Termine +
J30 31/03 17:00 Nantes 2 - 3 Lille Termine +
J30 31/03 21:00 Toulouse 0 - 1 Paris SG Termine +
Ligue 2
J30 31/03 13:00 Metz F C 2 - 1 Lorient Termine +
Regional 1 Gr. A
J17 31/03 15:00 Tarbes Pyrenees Foot (B) 0 - 0 Lourdes Fc Termine +
Regional 1 Gr. B
J17 31/03 15:00 St Esteve 2 - 1 Alberes Argeles Termine +
J17 31/03 15:00 Conques U.S 0 - 2 Beziers A. S. (B) Termine +
Regional 1 Gr. C
J21 31/03 15:00 Castelnau Cres 0 - 0 F.U. Narbonne Termine +
J21 31/03 15:00 Rousson Av S 3 - 0 Clermontaise Termine +
J21 31/03 15:00 Onet Le Chat. Foot 1 - 3 Bagnols Pont Termine +
Regional 2 Gr. B
J17 31/03 15:00 Rodeo Fc (B) 2 - 1 L Union St Jean (B) Termine +
Regional 3 Gr. F
J21 31/03 15:00 Castelginest Us 2 - 0 Figeac Quercy Foot Termine +
Regional 3 Gr. G
J17 31/03 15:00 Gaillac Us 1 - 0 Millau So Termine +
Departemental 1
J17 31/03 15:00 Foix Fc (B) 4 - 4 St Jean Du Falga Termine +
J17 31/03 15:00 Rieux De Pell 1 - 1 Mirepoix Fc Termine +
J17 31/03 15:00 Montaut Us 1 - 2 Luzenac (B) Termine +
Departemental 2
J17 31/03 12:30 Rieux De Pell As (B) 2 - 1 Lezat F.C. Termine +
J17 31/03 15:00 Pamiers Fc (B) 2 - 3 Varilhes St J.V. Ent Termine +
J17 31/03 15:00 Mazeres E.N. (B) 8 - 0 Tarascon F C (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Seronais Fc 1 - 3 Laroque Fc Termine +
J17 31/03 16:00 Vernajoul A.C. 2 - 0 St Jean Du Falga Es (B) Termine +
Departemental 3
J17 31/03 12:30 Foix Fc (C) 0 - 3 St Jean Du Falga Es (C) Termine +
J17 31/03 15:00 Tarascon S.C. 3 - 1 Mirepoix Fc (B) Termine +
J17 31/03 15:00 St Girons Fc (B) 3 - 2 Saverdun Fc (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Lescure 10 - 0 Escosse Fc Termine +
J17 31/03 15:00 Fc Coussa Hers (B) 5 - 1 Laroque Fc (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Le Vernet Fc 2 - 0 Luzenac (C) Termine +
Departemental 4
J14 31/03 12:30 Montaut Us (B) 1 - 4 Pays D Olmes Fc (B) Termine +
J14 31/03 12:30 Vernajoul A.C. (B) 2 - 3 Lorp.Sent.Fc Termine +
J14 31/03 15:00 Lezat F.C. (B) 1 - 12 A.S Critourienne Termine +
Regional 2 Gr. C
J17 31/03 15:00 N. Chemin Bas 0 - 2 Nimes Soleil Lev Termine +
J17 31/03 15:00 Vendargues Pi 0 - 1 Fabregues As (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Lunel Gc 1 - 0 Anduze Sc Termine +
J17 31/03 15:00 Montarnaud As 1 - 0 Vergeze Ep Termine +
J17 31/03 15:00 Palavas Ce 0 - 1 Pignan As Termine +
J17 31/03 16:00 M.Arceaux 4 - 2 Aimargues St Termine +
Regional 2 Gr. D
J17 31/03 15:00 Perpignan ASPM 1 - 2 Sp. Perpi. Nord Termine +
J17 31/03 15:00 Cers Portiragnes Sc 2 - 0 Trebes Fc Termine +
J17 31/03 15:00 Balaruc Stade 3 - 0 Us Beziers Termine +
J17 31/03 15:00 F.U. Narbonne (B) 1 - 4 Gruissan Termine +
Regional 3 Gr. A
J17 31/03 14:00 Pezens Usa 2 - 1 Gignac As Termine +
J17 31/03 15:00 Frontignan As (B) 7 - 1 Us Du Minervois Termine +
J17 31/03 15:00 St Andre Sang. Ol 3 - 1 Uf Lezignanais Termine +
J17 31/03 15:00 B.E.C.E. 4 - 3 St Laurent Termine +
J17 31/03 15:00 Cabestany Oc 1 - 0 Ste Eulalie Vi Termine +
Regional 3 Gr. B
J17 31/03 15:00 N. Athletic As 1 - 2 M.Petit Bard Termine +
J17 31/03 15:00 U.S. Du Trefle 1 - 2 Mende A F Loz. (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Chusclan Laudun 1 - 0 St Privat As Termine +
J17 31/03 15:00 St Gilles Aec 0 - 1 Baill St Bres Valer Termine +
J17 31/03 16:00 Montagnac Us 2 - 2 Ales Ol (B) Termine +
Departemental 1
J17 31/03 15:00 Narbonnais Ufc 5 - 1 Moussan O. Termine +
J17 31/03 15:00 Trebes Fc (B) 0 - 1 Limoux Pieusse Termine +
J17 31/03 15:00 Fc Alaric Puicheric 0 - 2 Razes Olympique Termine +
J17 31/03 15:00 Trapel/Pennautier 1 - 6 Carcassonne (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Montagne Noire Us 3 - 2 Naurouze Labast. Termine +
J17 31/03 15:00 Ht Minervois Ol 8 - 0 Pexiora A S Termine +
Departemental 2 Gr. A
J17 31/03 15:00 Fanjeaux E S 1 - 3 Castelnaudary (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Naurouze Lab. (B) 3 - 2 Souilhe F C Termine +
J17 31/03 15:00 St Papoul Os 4 - 1 Vallee Lauquet Termine +
J17 31/03 15:00 Bram As 0 - 2 Chalabre F C Termine +
J17 31/03 15:00 Salles/Hers 1 - 4 Caux/Sauzens Termine +
J17 31/03 15:00 Alzonne Fc 3 - 0 Saissac Cabardes Termine +
Departemental 2 Gr. B
J17 31/03 12:00 Conques U.S (B) 1 - 5 Fc Corbieres Med. Termine +
J17 31/03 15:00 Uf Lezignanais (B) 0 - 0 Ht Minervois Ol (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Carc.Ozanam Ol. 4 - 1 Fc Briolet (B) Termine +
J17 31/03 15:00 F.C. St Nazairois 2 - 4 Cuxac Aude O Termine +
J17 31/03 15:00 Villegly 0 - 1 Fc Villedubert Termine +
J17 31/03 15:30 Moussan O. (B) 0 - 2 M.J.C. Gruissan (B) Termine +
Departemental 3 Gr. A
J17 31/03 11:30 Montagne Noire (B) 0 - 0 Naurouze Lab (C) Termine +
J17 31/03 12:30 St Papoul Os (B) 2 - 2 Mas Stes Puel Termine +
J17 31/03 12:30 Bram As (B) 1 - 3 Fc Haute Vallee Termine +
J17 31/03 15:00 Les Martys O 1 - 1 Villepinte As Termine +
J17 31/03 15:00 Limoux Pieusse (B) 1 - 2 Le Cougaing Termine +
J17 31/03 15:00 Belpech U.S. 2 - 2 Pexiora A S (B) Termine +
Departemental 3 Gr. B
J17 31/03 11:00 Pezens Usa (B) 0 - 4 Fc Corbieres M. (B) Termine +
J17 31/03 11:30 Fc Alaric Puicheric (B) 3 - 3 Malves Es Termine +
J17 31/03 11:30 Trapel/Pennautier (B) 0 - 6 Ventenac As Termine +
J17 31/03 12:30 Moussan O. (C) 0 - 3 Us Du Minervois (B) Termine +
J17 31/03 12:30 Villegly (B) 0 - 7 Coursan E.C. Termine +
J17 31/03 14:30 Montreal Ol. 0 - 9 F.C. Malepere Termine +
Departemental 4 Gr. A
J17 31/03 12:30 Belpech U.S. (B) 0 - 4 Villasavary Termine +
J17 31/03 15:00 Saissac Cabard. (B) 2 - 2 Razes Olympique (B) Termine +
J17 31/03 15:00 St Martin Lal. 4 - 1 Chalabre F C (B) Termine +
Departemental 4 Gr. B
J17 31/03 11:30 Cuxac Aude O (B) 3 - 0 F.C. Malepere (B) Termine +
J17 31/03 12:00 Uf Lezignanais (C) 0 - 1 Ventenac As (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Bages Ajs 1 - 4 Narbonnais Ufc (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Ste Eulalie Vi (B) 5 - 1 Us Du Minervois (C) Termine +
J17 31/03 15:00 Fc Villedubert (B) 2 - 2 Vallee Lauquet (B) Termine +
Departemental 5
J14 31/03 15:00 F Atlas Lezignan 3 - 0 Souilhe F C (B) Termine +
J14 31/03 15:00 St Andre Roquel. Ol 5 - 1 Fanjeaux E S (C) Termine +
J14 31/03 15:00 Asc Des Iles 3 - 0 Villasavary (B) Termine +
Departemental 1
J17 31/03 15:00 Foot Vallon 1 - 1 Bas Rouergue Us Termine +
Departemental 2
J17 31/03 15:00 F.S. Rieupeyroux/Sal (B) 1 - 1 Campuac/Golinhac Termine +
J17 31/03 15:00 St Affrique (B) 2 - 1 Montbazens U.S. Termine +
J17 31/03 15:00 Agen Gages 0 - 2 Luc Primaube F.C. (C) Termine +
Departemental 3 Gr. A
J17 31/03 14:00 Meridienne D Olt F.C 0 - 1 Haut Levezou Termine +
J17 31/03 15:00 Penchot/Liv. 1 - 1 St Geniez D Olt Termine +
J17 31/03 15:00 Larzac Vallees 2 - 2 Bozouls Ao Termine +
Departemental 3 Gr. B
J17 31/03 15:00 Combes Es 1 - 0 Requista Us (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Dourdou U.S. 2 - 0 Villefran. St (B) Termine +
Departemental 4 Gr. A
J17 31/03 15:00 Aguessac (B) 2 - 0 Vabres L Ab. (B) Termine +
J17 31/03 15:00 St Juery 7 - 2 Salles Curan/Curan (B) Termine +
Departemental 4 Gr. B
J17 31/03 15:00 Capdenac Port 4 - 0 Firmi Termine +
Departemental 4 Gr. C
J17 31/03 15:00 Mahorais A.S.C. 1 - 2 Moyrazes Termine +
J17 31/03 15:00 Villec/Mouret/Entray (B) 2 - 3 J.S. Levezou Foot (B) Termine +
Departemental 5 Gr. A
J17 31/03 15:00 Requista Us (C) 1 - 2 Sauclieres Termine +
J17 31/03 15:00 St Laurent/Canour. (B) 0 - 0 St Rome Tarn Termine +
Departemental 5 Gr. B
J17 31/03 15:00 Vabre Tizac 0 - 4 St Jean Ledergues Termine +
J17 31/03 15:00 Naucelle F.C. (C) 1 - 2 Druelle F.C. (C) Termine +
Departemental 5 Gr. C
J17 31/03 15:00 St Julien 4 - 2 Combes Es (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Manhac 1 - 3 Aubrac 98 Termine +
J17 31/03 15:00 Camboulazet 3 - 1 Campuac/Golinhac (B) Termine +
Departemental 6 Gr. B
J12 31/03 15:00 Foissac (B) 3 - 0 Galgan Termine +
J12 31/03 15:00 Combes Es (C) 1 - 2 Foot Rouergue (C) Termine +
Departemental 6 Gr. C
J12 31/03 13:00 Mahorais A.S.C. (B) 2 - 0 Rives Etoile Sp (B) Termine +
J11 31/03 15:00 Boussac (B) 4 - 1 Moyrazes (B) Termine +
Departemental 6 Gr. D
J11 31/03 13:00 St Julien (B) 4 - 0 Cantoin A.S. Termine +
J10 31/03 15:00 La Terrisse 5 - 0 Viadene Aveyron (C) Termine +
Departemental 1
J17 31/03 15:00 Fc Val De Ceze 2 - 2 Caissargues Termine +
J17 31/03 15:00 Redessan Oc 1 - 2 Saintes Marie Termine +
J17 31/03 15:00 Es Trois Moulins 4 - 2 Vauvert Fc Termine +
J17 31/03 15:00 Monoblet Us 3 - 1 Aigues Mortes (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Uzes Esp (B) 3 - 2 F.C. Canabier Termine +
J17 31/03 15:00 N. Gazelec 3 - 0 Generac Rc Termine +
Departemental 2 Gr. A
J17 31/03 15:00 Sumene Es 1 - 0 Gallargues Gc Termine +
J17 31/03 15:00 Bagnols Pont (B) 1 - 5 Poulx As Termine +
J17 31/03 15:00 Fourques O 1 - 2 St Paulet As Termine +
J17 31/03 15:00 Cruviers Lasc 5 - 3 Foot Sud Lozere Termine +
J17 31/03 15:00 St Christol Lez Ales 3 - 0 Gallician Gc Termine +
J17 31/03 15:00 Domessargues 0 - 3 Marguerittes Es Termine +
Departemental 2 Gr. B
J17 31/03 15:00 Fc Des Cevennes 6 - 1 La Gd Combe Termine +
J17 31/03 15:00 Le Buisson Es 3 - 1 Fc Pont St Esprit Termine +
J17 31/03 15:00 Vaunage As 0 - 1 N. Soleil Lev (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Beaucaire St. 30 (B) 5 - 0 Manduel Sc Termine +
J17 31/03 15:00 St Hilaire La Jasse 1 - 4 Langlade Fc Termine +
Departemental 3 Gr. A
J17 31/03 12:30 St Chr. Lez Ales (B) 1 - 0 Cendras As Termine +
J17 31/03 15:00 Fc Champclauson 1 - 4 Rousson Av S (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Chamborigaud 0 - 5 Barjac Es Termine +
J17 31/03 15:00 Besseges St Ambr. 3 - 0 Anduze Sc (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Us La Regordane 0 - 4 St Privat As (C) Termine +
J17 31/03 15:00 Quissac Gc 3 - 0 Le Vigan P.V.A.F.C Termine +
Departemental 3 Gr. B
J17 31/03 12:30 Redessan Oc (B) 1 - 1 Aigues Vives Aub Termine +
J17 31/03 12:30 U.S. Du Trefle (B) 0 - 3 Beauvoisin As Termine +
J17 31/03 15:00 Codognan So 3 - 0 Canaules Usa Termine +
J17 31/03 15:00 La Calmette Fc 4 - 1 St Jean Du Pin Es Termine +
J17 31/03 15:30 Sc Nimois 3 - 4 Aramon Es Termine +
J17 31/03 17:00 St Hil. La Jasse (B) 0 - 0 Salindres As Termine +
Departemental 3 Gr. C
J17 31/03 12:30 Chusclan Laud. (B) 1 - 2 Beaucaire Efc Termine +
J17 31/03 12:30 Es Trois Moulins (B) 2 - 3 Garons Us Termine +
J17 31/03 15:00 Rochef Signar 4 - 0 N. Castanet Termine +
J17 31/03 15:00 Bellegarde Oc 6 - 0 Fourques O (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Tresques Es 2 - 3 St Julien Pey Termine +
J17 31/03 15:00 Pujaut Us 2 - 2 Generac Rc (B) Termine +
Departemental 3 Gr. D
J17 31/03 12:30 N. Gazelec (B) 3 - 1 Rodilhan Fc Termine +
J17 31/03 15:00 St L.Arbre Rc 3 - 0 Remoulins Fc Termine +
J17 31/03 15:00 Aimargues St (B) 2 - 2 Sommieres As Termine +
J17 31/03 15:00 Cavillargues 0 - 2 Theziers E.S. Termine +
Departemental 4 Gr. A
J20 31/03 12:30 S.A. Cigalois (B) 1 - 0 St Hil. La Jasse (C) Termine +
J20 31/03 12:30 Us La Regord. (B) 1 - 2 Moussac Fc Termine +
J20 31/03 15:00 Ales Sedisud 0 - 6 Le Collet As Termine +
J20 31/03 15:00 St Jeannais Fc 0 - 0 O Saint Ambroisien Termine +
J20 31/03 15:30 Ribaute Tav. Fc 3 - 1 Monoblet Us (B) Termine +
Departemental 4 Gr. B
J20 31/03 12:30 Sumene Es (B) 2 - 1 Vaunage As (B) Termine +
J20 31/03 13:30 Ribaute Tav. Fc (B) 1 - 1 Cruviers Lasc (B) Termine +
J20 31/03 15:00 S.A. Cigalois 3 - 0 Langlade Fc (B) Termine +
J20 31/03 15:00 Montpezat Us 0 - 1 Bagard As Termine +
J20 31/03 15:00 Gallargues Gc (B) 4 - 0 Quissac Gc (B) Termine +
J20 31/03 15:00 Calvisson Fc 9 - 0 Canaules Usa (B) Termine +
Departemental 4 Gr. C
J20 31/03 13:00 N. Camarguais 1 - 7 Gaujac Ol Termine +
J20 31/03 15:00 Fc Pont St Esprit (B) 4 - 3 Poulx As (B) Termine +
J20 31/03 15:00 St Quentin Fc 7 - 0 F.C. Canabier (B) Termine +
J20 31/03 15:00 St Julien Pey (B) 3 - 5 Uzes S.C. Termine +
J20 31/03 15:00 St Paulet As (B) 2 - 1 Pujaut Us (B) Termine +
J20 31/03 15:00 Sauveterre Rc 1 - 3 Moussac Fc (B) Termine +
Departemental 4 Gr. D
J20 31/03 12:30 N. Soleil Lev (C) 8 - 3 Caissargues (B) Termine +
J20 31/03 15:00 Garons Us (B) 2 - 1 Bellegarde Oc (B) Termine +
J20 31/03 15:00 Aigues Viv Aub (B) 4 - 0 Marguerittes Es (B) Termine +
J20 31/03 15:00 Aubord Jso 10 - 0 Vallabregues Us Termine +
Departemental 1 Gr. A
J15 31/03 15:00 Tlse Mirail As 1 - 1 Fonsorbes Av (B) Termine +
Departemental 2 Gr. B
J18 31/03 15:00 Etoile Du Cagire 1 - 1 Vill Lec As Termine +
Departemental 3 Gr. A
J18 31/03 15:00 T. F. Compans 2 - 1 Beauzelle Fc (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Girou Ofc (C) 0 - 2 Tropik Fc Termine +
Departemental 3 Gr. D
J18 31/03 15:00 O.M.F. 3 - 0 Encausse Soga (B) Termine +
Departemental 4 Gr. B
J18 31/03 13:00 Castelginest Us (B) 3 - 3 Mondonville As (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Fenouillet Ua (B) 2 - 5 Hersoise As Termine +
Departemental 4 Gr. C
J18 31/03 15:00 Le Plan As 1 - 2 Longages As Termine +
Departemental 4 Gr. D
J18 31/03 15:00 Vill.Rivie Fc (C) 0 - 1 Bagneres Luchon Sp. (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Ent. Boulogne-Peguil (C) 3 - 1 Lussan Fc Termine +
Departemental 5 Gr. B
J18 31/03 15:00 Rangueil Fc (C) 1 - 4 Toulouse Us Termine +
Departemental 5 Gr. C
J18 31/03 15:00 Montmaurin As (B) 1 - 1 Lavernose Lherm M. (C) Termine +
Departemental 5 Gr. D
J18 31/03 15:00 Venerque Le Vernet (B) 7 - 0 Roques Fa (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Bruguieres Sc (C) 1 - 4 Rieux Us (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Avignonnet Us (B) 0 - 3 Tlse Nord Fc (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Pouvourville Us (C) 5 - 0 St Hilaire/Le Fauga (B) Termine +
Departemental 5 Gr. F
J18 31/03 15:00 Puymaurin Es 5 - 0 St Plancard.N (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Ent. Landorthe Estan (B) 1 - 0 O.M.F. (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Ent. 4 Rivieres (B) 8 - 0 St Marcet St Ignan Termine +
J18 31/03 15:00 F.C. Saleichois 0 - 2 Labarthe R Fc (B) Termine +
Departemental 2 - Accession
J7 31/03 15:00 Labejan-St Jean 2 - 2 Manciet Termine +
Departemental 2 - Maintien
J7 31/03 15:00 Val D Arros 1 - 0 Lombez Termine +
Departemental 1
J16 31/03 12:15 Castelnau Cres (B) 0 - 2 M. Atlas Paillade Termine +
J16 31/03 15:00 Lattes As (B) 3 - 2 Agde Rco (B) Termine +
J16 31/03 15:00 La Peyrade Ol 2 - 1 St Clement Mont (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Corneilhan Lig 2 - 1 St Gely Fesc Termine +
J16 31/03 15:00 Lespignan Vendres 1 - 1 Mauguio Carnon Termine +
J16 31/03 15:00 St Jean Vedas 2 - 3 Puissalicon Maga Termine +
Departemental 2 Gr. A
J16 31/03 12:30 Palavas Ce (B) 1 - 4 Jacou Clapiers F.A. Termine +
J16 31/03 15:00 Maurin Fc 2 - 3 St Mathieu As Termine +
J16 31/03 15:00 Paulhan Pezenas 5 - 1 Lunel-Viel Us Termine +
J16 31/03 15:00 Juvignac As 2 - 1 M.Petit Bard (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Mauguio Carnon (B) 0 - 0 Prades Lez Fc Termine +
J16 31/03 16:00 Sussargues Fc 0 - 1 Laverune Fc Termine +
Departemental 2 Gr. B
J16 31/03 12:30 Montarnaud As (B) 1 - 1 St Thibery Sc Termine +
J16 31/03 15:00 Sud Herault Fo 5 - 2 Florensac Pinet Termine +
J16 31/03 15:00 Clermontaise (B) 0 - 1 Marseillan Cs Termine +
J16 31/03 15:00 S.Pointe Courte 2 - 0 Nezignan Es Termine +
J16 31/03 15:00 Fco Valras Serignan 5 - 2 Poussan Ca Termine +
J16 31/03 15:00 Alignan Ac 1 - 1 Canet As Termine +
Departemental 3 Gr. A
J16 31/03 12:30 St Jean Vedas (B) 1 - 2 M.Atlas Paillade (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Valergues As 0 - 2 F.C. Outre Mer Termine +
J16 31/03 15:00 Jacou Clapiers F.A. (B) 3 - 1 Vendargues Pi (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Perols Es (B) 3 - 5 M.Celleneuve Termine +
J16 31/03 15:00 M.Inter As 9 - 2 Asptt Lunel Termine +
Departemental 3 Gr. B
J16 31/03 12:30 M.Arceaux (B) 2 - 2 St Gely Fesc (B) Termine +
J16 31/03 12:30 St Andre Sang. Ol (B) 1 - 1 Gignac As (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Pignan As (B) 0 - 3 Sete Ofc Termine +
J16 31/03 15:00 Gigean R S 2 - 2 Mireval As Termine +
J16 31/03 15:00 M.Paillade Mercure 5 - 2 St Georges Rc Termine +
J16 31/03 15:00 Basses Cevennes 3 - 2 M.St Martin As Termine +
Departemental 3 Gr. C
J16 31/03 12:30 Meze Stade Fc (B) 1 - 1 Le Pouget Vendemian Termine +
J16 31/03 12:30 Montagnac Us (B) 1 - 0 Bouzigues Loup Termine +
J16 31/03 15:00 Es Coeur Herault 5 - 1 Florensac Pinet (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Villeveyrac Us 4 - 2 Balaruc Stade (B) Termine +
J16 31/03 15:00 St Pargoire Fc 2 - 4 Sete Etoile Sp. Termine +
Departemental 3 Gr. D
J16 31/03 12:30 Corneilhan Lig (B) 3 - 1 Grand Orb Foot Es Termine +
J16 31/03 15:00 Thongue Et Libron Fc 0 - 0 Montblanc Sf Termine +
J16 31/03 15:00 Cazouls Mar Mau 0 - 1 Midi Lirou Capestang Termine +
J16 31/03 15:00 Fraisse Salvetat 2 - 0 Us Beziers (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Puimisson As 0 - 6 Cournonterral Termine +
Departemental 4 Gr. A
J13 31/03 15:00 Vil.Maguelone 4 - 2 Mauguio Carnon (C) Termine +
J13 31/03 15:00 Baill St Bres Val (B) 3 - 0 Sussargues Fc (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Teyran Asp 8 - 1 Garosud As Termine +
J13 31/03 15:00 Castries Aven 1 - 0 Asptt Montpellier Termine +
Departemental 4 Gr. B
J13 31/03 12:30 Montp Mosson Massane 6 - 2 Prades Lez Fc (B) Termine +
J13 31/03 15:00 St Martin Londres 1 - 4 Grabels Us Termine +
J13 31/03 15:00 Jacou Clapiers F.A. (C) 0 - 0 Montp Atlhetic Sport Termine +
J13 31/03 15:00 St Clement Mont (C) 1 - 3 M.Lunaret Nord Termine +
Departemental 4 Gr. C
J13 31/03 15:00 Plaissan Fc 1 - 0 Es Coeur Herault (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Mireval As (B) 0 - 2 La Peyrade Ol (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Canet As (B) 0 - 3 St Andre Sang. Ol. (C) Termine +
J13 31/03 15:00 Laverune Fc (B) 4 - 1 Aniane So Termine +
Departemental 4 Gr. D
J13 31/03 12:30 Fco Valras Serign. (B) 1 - 2 Roc Social Sete Termine +
J13 31/03 15:00 Viassois Fco 6 - 0 Thongue Et Libron Fc (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Vill. Beziers Fc 2 - 0 Bessan As (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Marseillan Cs (B) 3 - 0 S.Pointe Courte (B) Termine +
Departemental 4 Gr. E
J13 31/03 12:30 Lespignan Vend. (B) 8 - 1 St Thibery Sc (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Midi Lirou Capestang (B) 0 - 0 Cazouls Mar Mau (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Maraussan Bit Ol 0 - 1 Sud Herault Fo (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Boujan Fc 2 - 1 Grand Orb Foot Es (B) Termine +
J13 31/03 15:00 Thezan St Genies 0 - 3 Lamalou Fc Termine +
Departemental 5 Gr. A
J16 31/03 12:30 Basses Cevennes (B) 2 - 6 La Grande Motte As Termine +
J16 31/03 15:00 Lunel Us 6 - 4 M.Muc Foot Termine +
J16 31/03 15:00 Courchamp Cio 2 - 5 Vailhauques Fc Termine +
Departemental 5 Gr. B
J16 31/03 11:45 Puimisson As (B) 4 - 4 Aspiran Fc (B) Termine +
J16 31/03 11:45 Alignan Ac (B) 1 - 0 Montbazin Es Termine +
J16 31/03 15:00 Via Domitia Uscnm 5 - 0 Le Pouget Vendemian (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Neffies Fc 2 - 2 Nezignan Es (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Montpeyroux Fc 2 - 0 Ol Maraussan Bit (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Lamalou Fc (B) 0 - 2 Lespignan Vend. (C) Termine +
Departemental 1
J18 31/03 15:00 Labast. Murat 0 - 0 Elan Marivalois Termine +
J18 31/03 15:00 Quercy Blanc 0 - 10 Biars/Bretenoux Fc (B) Termine +
Departemental 2 Gr. A
J18 31/03 15:00 St Cypr.-Mont 2 - 5 Cahors F.C. (B) Termine +
J18 31/03 15:00 Montcabrier (B) 2 - 2 Eccf Termine +
J18 31/03 15:00 Us 3c Catus 0 - 0 Lacapelle Football Termine +
J18 31/03 15:00 Psvd Olt (C) 3 - 3 Cazals-Montcl Termine +
Departemental 2 Gr. B
J18 31/03 15:00 Mayrinhac 2 - 1 St Germain Termine +
J18 31/03 15:00 Planioles 2 - 3 Biars/bretenoux Fc (C) Termine +
J18 31/03 15:00 Lissac-Mouret 2 - 5 U.S. Puybrun Tauriac Termine +
J18 31/03 15:00 Valroc Foot (B) 0 - 3 Payrignac Termine +
J18 31/03 15:00 E.S.C.G 3 - 0 Haut Cele F.C. (B) Termine +
Departemental 3 Gr. A
J16 31/03 15:00 St Matre-Le B 2 - 0 Albas Termine +
J16 31/03 15:00 F.C. Causse Sud 46 (B) 4 - 0 Degagnac Termine +
J16 31/03 15:00 St Paul Loubr 2 - 3 Lapopie O. Termine +
J16 31/03 15:00 Frayssinet Fc 1 - 2 Psvd Olt (D) Termine +
Departemental 3 Gr. B
J16 31/03 13:00 Labast. Murat (B) 1 - 3 F.F. Mauroux Termine +
J16 31/03 15:00 Biars/Bretenoux Fc (D) 4 - 2 A.S Causse Limargue (B) Termine +
J16 31/03 15:00 En Cazillac Sarrazac 2 - 1 Ent. Bouriane F.C. (B) Termine +
J16 31/03 15:00 F.C. Haute Bouriane 3 - 2 Cuzance Termine +
Departemental 3 Gr. C
J16 31/03 15:00 Comiac 0 - 1 Elan Marivalois (C) Termine +
J16 31/03 15:00 Figeac Qf (C) 6 - 0 Ent. Segala F. (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Fons 0 - 5 Brengues Termine +
J16 31/03 15:00 Capdenac Haut 3 - 0 Cardaillac Termine +
J16 31/03 15:00 Beduer Faycelles 4 - 4 Labathude Termine +
Departemental 4 - Accession Gr. 1
J8 31/03 13:00 Valroc Foot (C) 4 - 1 Payrignac (B) Termine +
J8 31/03 15:00 Teyssieu 4 - 2 St Germain (B) Termine +
J8 31/03 15:00 Cazals-Montcl (B) 4 - 0 U.S. Puybrun Tauriac (B) Termine +
Departemental 4 - Accession Gr. 2
J8 31/03 13:00 Us 3c Catus (B) 4 - 2 Eccf (B) Termine +
J8 31/03 15:00 Haut Cele F.C. (C) 1 - 2 Elan Marivalois (D) Termine +
J8 31/03 15:00 Lacapelle Football (B) 3 - 2 A.S. Livernon Termine +
Departemental 4 - Honneur Gr. 1
J8 31/03 15:00 Lalbenque-Fon (C) 3 - 2 Entente Vallee Lot (B) Termine +
Departemental 4 - Honneur Gr. 3
J8 31/03 13:00 Capdenac Haut (B) 1 - 0 Planioles (B) Termine +
J8 31/03 15:00 F.C. De Miers 3 - 3 Quatre Routes Fc Termine +
Departemental 3
J17 31/03 15:00 Badaroux As 1 - 0 Montrodat Fc Termine +
Departemental 4
J17 31/03 12:30 Badaroux As (B) 3 - 1 Grandrieu Rocles Termine +
J17 31/03 15:00 Marvejols S. (B) 1 - 4 Chirac Es Termine +
J17 31/03 15:00 Valdonnez F.C. (B) 2 - 0 Es Rimeize Foot Termine +
Departemental 5
J17 31/03 15:00 As Gen. Foot Mendois 5 - 1 Gevaudan Fc Termine +
J17 31/03 15:00 Ol Mont Aigoual (B) 7 - 3 Es Rimeize Foot (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Chanac As 1 - 1 Le Buisson Es (C) Termine +
J17 31/03 15:00 Vaillante Aum. (B) 2 - 3 Le Malzieu As (B) Termine +
J17 31/03 15:00 St Georges Le 5 - 2 Chirac Es (B) Termine +
Departemental 3 Honneur
J7 31/03 15:00 Aureilhan (C) 0 - 0 Horgues Odos F.C. (B) Termine +
J7 31/03 15:00 Bordes Fc 3 - 1 Marquisat (B) Termine +
J7 31/03 15:00 Semeac O. (C) 1 - 1 Rabastens Termine +
Departemental 3 Promo.
J7 31/03 15:00 Fc Val D Adour (B) 6 - 1 Lourdes (D) Termine +
J7 31/03 15:00 Elpy Bbl (C) 2 - 2 Galan (B) Termine +
Departemental 1
J17 31/03 12:30 St Esteve (B) 4 - 1 Alberes Argel. (B) Termine +
J17 31/03 14:00 St Cyprien 3 - 2 Salanca Fc Termine +
J17 31/03 15:00 Le Soler Fc 2 - 2 Sp. Perpi. Nord (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Bompas 0 - 2 Thuir Termine +
J17 31/03 15:00 Rivesaltes 2 - 6 OC Perpignan (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Le Boulou SJ 4 - 0 Alenya T.C. Termine +
Departemental 2
J17 31/03 12:30 Rivesaltes (B) 0 - 2 Baho Pezilla Termine +
J17 31/03 15:00 Saleilles 0 - 4 Elne Fc (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Villelongue 4 - 0 Roussillon Termine +
Departemental 3
J17 31/03 12:00 Bompas (B) 2 - 2 Thuir (B) Termine +
J17 31/03 12:30 Cabestany (B) 7 - 1 Aspres Termine +
J17 31/03 13:00 Le Soler (B) 0 - 3 Vinca Am.C.B. Termine +
J17 31/03 15:00 St Feliu 1 - 2 St Laurent (B) Termine +
Departemental 4
J17 31/03 11:00 B.E.C.E. (B) 2 - 3 Roussillon Fct (B) Termine +
J17 31/03 12:30 Le Boulou SJ (B) 2 - 1 Barcares Med. Fc Termine +
J17 31/03 15:00 Pollestres 0 - 2 Ol. Haut Vallespir Termine +
Departemental 2 Gr. A
J17 31/03 13:00 Gaillacois Us (B) 7 - 0 Cambounet Fc (B) Termine +
Departemental 2 Gr. B
J17 31/03 15:00 Labrespy Acs 0 - 2 Puylauren Ase Termine +
Departemental 3 Gr. A
J15 31/03 15:00 Labast Levis 1 - 2 Graulhet Benfica S (B) Termine +
Departemental 3 Gr. B
J15 31/03 15:00 Teillet Fc 0 - 3 Pampelonne As (B) Termine +
J15 31/03 15:00 Mirandol Us 2 - 0 Cagnac Es Termine +
J15 31/03 15:00 St Benoit R.C 3 - 2 Cordes Us Termine +
Departemental 3 Gr. C
J15 31/03 15:00 Le Sequestre La Myga (B) 4 - 0 Montd/St Juli Termine +
J15 31/03 15:00 Graulhetois Fc (B) 1 - 0 Lautrec Ol (B) Termine +
Departemental 3 Gr. D
J15 31/03 13:00 Payrin Rigautou As (B) 3 - 0 Bout Pont Arn Termine +
J15 31/03 15:00 Lagarrigue As 9 - 0 Lempaut Fc Termine +
Departemental 4 Gr. A
J17 31/03 12:00 Le Fraysse As 0 - 1 Cordes Us (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Laval St Salv 0 - 3 Pampelonne As (C) Termine +
J17 31/03 15:00 Ent Du Ceret 1 - 2 Massals Asj Termine +
J17 31/03 15:00 Trebas Fc (B) 0 - 6 Lagrave As (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Ent.Valence/Vald. (B) 1 - 0 Le Masnau As (B) Termine +
Departemental 4 Gr. B
J17 31/03 15:00 Castres Salv. (B) 2 - 2 Le Masnau As Termine +
J17 31/03 15:00 St J.Jeanne 1 - 1 Cadalen Us (B) Termine +
Departemental 4 Gr. C
J17 31/03 15:00 Puylauren Ase (B) 3 - 1 Bout Pont Arn (B) Termine +
J17 31/03 15:00 Lacrouzette Fc 1 - 2 Copains D Abord (B) Termine +
Departemental 1
J16 31/03 15:00 Lafrancaisain S.C 1 - 2 Fc Montpez/Puylaroqu Termine +
J16 31/03 15:00 Labastid T Av 0 - 0 La Nicolaite Termine +
Departemental 3 Gr. A
J16 31/03 15:00 Esp. Vazeracais 6 - 3 Aucamville Vs Termine +
J16 31/03 15:00 U.S. Bastidienne Lab 2 - 0 S.C Montaigu Termine +
Departemental 3 Gr. B
J16 31/03 15:00 Coquel. Montechois (C) 4 - 5 F.C.U.S Molieres (B) Termine +
J16 31/03 15:00 E. Villemade 3 - 1 Pompignan A.S Termine +
J16 31/03 15:00 Montbeton Lacourt 2 - 1 Serignac At.C Termine +
J16 31/03 15:00 U.S. Realville Cayra 2 - 5 Confluences F.C (B) Termine +
Departemental 3 Gr. C
J16 31/03 15:00 F.C. Quercy Rouergue 3 - 4 F.C Albias Termine +
Departemental 4 Gr. A
J6 31/03 15:00 Mont. J.Esp 5 - 1 Fc Quercy Rouergue (B) Termine +
Departemental 4 Gr. B
J6 31/03 15:00 Loubejac Ardus F.C (B) 6 - 1 F.C. Les 2 Ponts (B) Termine +
J6 31/03 15:00 A.S. Savenes Verdun (B) 1 - 3 Corbarieu As (B) Termine +
Departemental 5 Gr. A
J6 31/03 15:00 Av.Magisterien 1 - 6 Fc Brulhois (C) Termine +
Departemental 5 Gr. B
J6 31/03 15:00 Am.S Mirabel (B) 1 - 5 U.S. Realville Cayra (B) Termine +
Departemental 5 Gr. C
J6 31/03 15:00 Ent.Valver 82 (B) 3 - 2 Esp. Vazeracais (B) Termine +
Feminines D1
J19 31/03 14:45 FC Fleury 91 1 - 1 Lyon Olympique Termine +
J19 31/03 14:45 Paris Saint Germain 3 - 0 Rodez Aveyron Termine +
Feminines D2
J23 31/03 13:00 Cr. de Savoie Ambilly 1 - 0 Nancy Termine +
J23 31/03 13:00 Toulouse F.C 2 - 0 Metz ESAP Termine +
J23 31/03 13:00 Strg Pierrots Vauban 3 - 1 Montauban Fc Tg Termine +
J23 31/03 14:00 Albi Asptt 3 - 1 Vendenheim Termine +
J23 31/03 15:00 Yzeure Allier Auv. 0 - 2 Marseille Termine +
J23 31/03 15:00 St Etienne 1 - 0 Grenoble Foot 38 Termine +
Feminines R1
J16 31/03 15:00 Critourien Fc 0 - 4 Toulouse (B) Termine +
J16 31/03 15:00 Balma 4 - 1 Gaillacois Us Termine +
J16 31/03 15:30 Eaunes Labarthe Fc 0 - 5 Albi Asptt (B) Termine +
Feminines R2 Accession
J5 31/03 15:00 Payrin Rigautou As 0 - 1 Escalquens Fc Termine +
Feminines R2 Maintien
J5 31/03 13:00 Lafrancaisain Sc 0 - 1 Cahors F.C Termine +
J5 31/03 15:00 Tarbes Pyr. Foot 0 - 4 St Sulpice Us Termine +
Feminines R1
J16 31/03 12:30 Montpellier Hsc (B) 6 - 0 Lattes As Termine +
J16 31/03 12:30 Clermontaise 0 - 5 Ales Ol Termine +
J16 31/03 15:00 Milhaud Fc 0 - 1 Nimes Metr. Fem. Termine +
J16 31/03 15:00 EF Perpignan 0 - 3 Beziers A. S. Termine +
J16 31/03 16:00 St Cyprien 7 - 0 Asptt Montpellier Termine +
Feminines R2 Accession
J4 31/03 15:00 Baill St Bres Valer 5 - 3 FFB Carcassonnais Termine +
J4 31/03 15:00 Canet Roussillon Fc 3 - 5 Pollestres Termine +
J4 31/03 15:00 Beaucaire Stade 30 1 - 2 St Aunes Gs Termine +
Feminines R2 Maintien
J3 31/03 15:00 E Gardon 2 - 3 Mende Av.F Loz. Termine +
J3 31/03 16:00 Sussargues Fc 5 - 1 Cuxac Aude O Termine +
Féminines D1
J6 31/03 10:00 Naurouze Labast. 1 - 1 Alaric/Puicheric Termine +
J6 31/03 10:30 Fc Briolet 6 - 0 FFB Carcassonnais (B) Termine +
J6 31/03 11:30 F.C. Critourien (B) 1 - 2 St Papoul Os Termine +
Feminines D2
J6 31/03 10:00 Trapel/Pennautier 0 - 3 Montagne Noire Us Termine +
J6 31/03 10:00 Luc/Moussan 6 - 1 Limoux Pieusse Termine +
Feminines D3
J6 31/03 10:00 Villalier As 4 - 4 Fanjeaux E S Termine +
J6 31/03 10:00 Malves Es 2 - 1 Les Martys O Termine +
J6 31/03 11:00 F.C. Malepere 0 - 2 Luzenac Ap - Haf Termine +
D1 Feminines Seniors
J16 31/03 10:00 Le Vibal 1 - 1 La Selve Rul/Requi. Termine +
J16 31/03 15:00 Js Levezou 2 - 0 Montbaz/Villen Termine +
J16 31/03 15:00 Sebazac 0 - 1 Salles Curan/Curan Termine +
D2 Feminines Seniors
J17 31/03 10:00 Bouillac 0 - 2 Olemps Termine +
J17 31/03 13:00 Foot Rouergue 2 - 3 Bozouls Ao Termine +
J17 31/03 14:00 Goutrens/Mayr 0 - 1 F.S. Rieupeyroux/Sal Termine +
J17 31/03 15:00 Esp.F.C. 88 2 - 3 Millau So Termine +
Feminines A 11 District
J3 31/03 15:00 Jacou Clapiers F.A. 0 - 1 Balaruc Stade Termine +
J3 31/03 15:00 Nimoise Fc Feminin 4 - 0 Marguerittes Es Termine +
J3 31/03 15:00 Ales Ol (B) 2 - 0 Us La Regordane Termine +
J3 31/03 15:00 Sete Fc 34 0 - 1 Uchaud Gc Termine +
Feminines A 8 District
J4 31/03 15:00 St Hilaire La Jasse 0 - 3 St Gervasy Termine +
Feminines A 8 D1
J3 31/03 15:00 Longages As 5 - 2 Rangueil Fc Termine +
Feminines A 8 D3
J3 31/03 15:00 Le Fauga/le Fouss. 14 - 1 Luchon Cierp Gaud M. Termine +
Fem. U18 A 8 D2
J3 31/03 13:00 Escalquens Fc 3 - 1 F.C. Mirepoix Termine +
Fem. U18 A 8 D3
J3 31/03 13:00 J.E.T. 9 - 0 Foix Fc Termine +
Fem. U15 A 8 D1
J2 31/03 10:30 Colomiers Us 1 - 1 Elles/Csgf Termine +
Fem. U15 A 8 D3
J2 31/03 13:00 J.E.T. 1 - 1 Isardes C.Sav.Ges (B) Termine +
Fem. District Elite
J5 31/03 15:00 E.S.A. 2 - 0 Pauilhac St R Termine +
Feminines Excellence
J11 31/03 10:30 Roujan Caux Gd Orb 4 - 1 Cournonterral Termine +
J11 31/03 10:30 Bouzigues Loup 3 - 2 Meze Stade Fc (B) Termine +
J11 31/03 15:00 Basses Cevennes 10 - 2 Fabregues As Termine +
Feminines Hon. A
J5 31/03 10:30 Thongue Et Libron Fc 5 - 1 St Andre Sang. Ol Termine +
J5 31/03 10:30 St Thibery Sc 0 - 3 St Pargoire Fc Termine +
Feminines Hon. B
J5 31/03 10:30 Nezignan Es 4 - 1 Sud Herault Fo Termine +
J5