Coupe de France
J1 17/08 20:00 Figeac Quercy Foot (R3) 2 - 1 As Causse Limargue (R3) Compositions +
J1 17/08 20:30 Ent. Bouriane F.C. (D1) 0 - 2 E.S.C.G (D2) Compositions +
J1 18/08 20:30 Fchq (D1) 1 - 5 Elan Marivalois (D1) Compositions +
J1 19/08 16:00 Valroc Foot (R3) 3 - 1 Haut Cele F.C. (D1) Compositions +
J1 19/08 16:00 Quercy Blanc (D1) 0 - 1 Puy Lev/ Prayssac Fc (D1) Compositions +
J1 19/08 16:00 F.F. Mauroux (D3) 0 - 6 Lalbenque-Fon (D1) Compositions +
J1 19/08 16:00 Biars Bretenoux F.C. (R3) 4 - 0 Montcabrier (D1) Compositions +
J1 19/08 16:00 Cuzance (D3) 0 - 4 Eccf (D2) Compositions +
J1 19/08 16:00 Labast. Murat (D1) 0 - 3 Ent. Segala F. (D1) Compositions +
Coupe de France
J1 17/08 21:00 St Larrazet.Garganvi (D1) 3 - 2 Fc Brulhois (D1) Compositions +
J1 18/08 20:00 St. Caussadais (D2) 2 - 1 Confluences F.C (D1) Compositions +
J1 18/08 20:00 F.C. Beaumontois (D1) 0 - 3 Coquelicots Montecho (D1) Compositions +
J1 18/08 20:00 Mas Grenier As (R3) 3 - 3 La Nicolaite (D1) Compositions +
J1 18/08 20:00 Bressols A.S (R3) 2 - 1 A.S. Stephanoise (D2) Compositions +
J1 18/08 20:30 Fc Negrepelisse Mont (D1) 1 - 0 Meauzacaise Js (R3) Compositions +
J1 19/08 14:30 Labastid T Av (D1) 2 - 3 Fc Montpez/Puylaroqu (D1) Compositions +
J1 19/08 14:30 Lafrancaisain S.C (D1) 0 - 3 F.C.U.S Molieres (D1) Compositions +


Coupe de France
J1 25/08 20:00 Tarascon F C (D1) 4 - 0 Montaut Us (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Fc Coussa Hers (D1) 2 - 2 St Jean Du Falga (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Mirepoix Fc (D1) 3 - 2 Pays D Olmes Fc (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Vernajoul A.C. (D2) 0 - 3 St Girons Fc (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Rieux De Pell (D1) 2 - 3 Saverdun Fc (R3) Compositions +
Coupe de France
J1 26/08 15:00 Fc Corbieres Med. (D2) 5 - 0 Alaric/Puicheric (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Montagne Noire Us (D1) 1 - 5 Trebes Fc (R2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Fc Villedubert (D2) 1 - 3 Ste Eulalie Vi (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Moussan O. (D1) 0 - 3 Trapel/Pennautier (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Caux/Sauzens (D2) 0 - 3 Fc Briolet (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Razes Olympique (D1) 3 - 2 Gruissan (R2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Us Du Minervois (R3) 3 - 5 Narbonnais Ufc (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Cuxac Aude O (D2) 3 - 2 Naurouze Labast. (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Villegly (D2) 1 - 7 Castelnaudary (R2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Ventenac As (D3) 0 - 3 Uf Lezignanais (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Fanjeaux E S (D2) 0 - 4 Limoux Pieusse (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Bages Ajs (D4) 2 - 1 St Papoul Os (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Villasavary (D4) 0 - 2 Bram As (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Chalabre F C (D2) 3 - 1 Vallee Lauquet (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 F.C. St Nazairois (D2) 2 - 5 Ht Minervois Ol (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 F.C. Malepere (D3) 0 - 3 Pezens Usa (R3) Compositions +
Coupe de France
J1 24/08 20:00 Agen Gages (D2) 1 - 3 Esp.F.C. 88 (R3) Compositions +
J1 24/08 20:30 Montbazens U.S. (D2) 3 - 1 Aguessac (D1) Compositions +
J1 24/08 20:30 St Laurent Canourgue (D2) 4 - 1 J.S. Levezou Foot (D1) Compositions +
J1 24/08 21:00 Bozouls Ao (D3) 0 - 4 Salles Curan/Curan (D1) Compositions +
J1 25/08 19:00 Vabres L Ab. (D2) 3 - 3 Val. Lot Capdenac Ft (D1) Compositions +
J1 25/08 19:00 Villeneuvois/diege (D1) 0 - 3 Fc Sources Aveyron (D1) Compositions +
J1 25/08 19:00 Pays Alzureen (D1) 0 - 3 Naucelle F.C. (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Viadene Aveyron (D2) 1 - 0 Olemps (R3) Compositions +
J1 25/08 20:00 Costecalde Lestrade (D2) 4 - 1 Foot Vallon (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Campuac/Golinhac (D2) 1 - 5 St Georges/St Rome (R3) Compositions +
J1 25/08 20:00 Foot Rouergue (D3) 1 - 4 Millau So (R3) Compositions +
J1 25/08 20:00 Bezonnes Cau. (D3) 0 - 3 Requista Us (D1) Compositions +
J1 25/08 20:30 Haut Levezou (D3) 0 - 3 Bas Rouergue (D1) Compositions +
J1 25/08 20:30 St Geniez D Olt (D3) 1 - 5 Espalion Us (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Belmont (D6) 1 - 3 Rignac Usp (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Pareloup Ceor (D4) 2 - 6 Le Monastere (R3) Compositions +
Coupe de France
J1 26/08 15:00 Grandrieu Rocles (D4) 2 - 4 Le Malzieu As (D4) Compositions +
J1 26/08 15:00 Le Grau Du Roi (D2) 1 - 4 Vauvert Fc (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 E. Fournels-Nasbinals (D4) 2 - 1 Vaillante Aumon. (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Vaunage As (D2) 2 - 3 Gallargues Gc (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Chirac Es (D4) 2 - 1 Valdonnez F.C. (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Rochef Signar (D3) 0 - 0 F.C. Canabier (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Badaroux As (D3) 3 - 1 Foot Sud Lozere (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Barjac Es (D3) 0 - 3 Fc Val De Ceze (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Marvejols S. (D3) 2 - 0 Le Buisson Es (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 St L.Arbre Rc (D3) 0 - 3 Fc Pont St Esprit (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Besseges St Ambr. (D3) 5 - 2 Cendras As (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Beaucaire Efc (D3) 2 - 1 Poulx As (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 La Calmette Fc (D3) 1 - 3 La Gd Combe (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 N. Camarguais (D4) 0 - 10 Sc Nimois (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Le Collet As (D4) 0 - 6 St Christol Lez Ales (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Marguerittes Es (D2) 4 - 3 Redessan Oc (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Us La Regordane (D3) 1 - 7 St Hilaire La Jasse (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Remoulins Fc (D3) 2 - 3 Es Trois Moulins (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 St Jeannais Fc (D4) 0 - 3 Cruviers Lasc (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Garons Us (D3) 0 - 1 Manduel Sc (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Sommieres As (D3) 2 - 3 Langlade Fc (D2) Compositions +
Coupe de France
J1 24/08 20:45 F.C. Mabroc (D1) 5 - 0 Bagneres Luchon Sp. (D2) Compositions +
J1 25/08 18:00 Boulogne-Peguil (R3) 2 - 1 Beauzelle Fc (R3) Compositions +
J1 25/08 18:30 Confluent L.S.P. (D3) 5 - 0 Gardouch Oc (D4) Compositions +
J1 25/08 19:00 Lauragais Fc (D1) 2 - 3 Cornebarrieu Ao (D2) Compositions +
J1 25/08 20:00 Tlse Lardenne As (D3) 2 - 0 Pyr. Sud Comminges (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Rangueil Fc (D1) 4 - 5 J.E.T. (D2) Compositions +
J1 25/08 20:00 Toulouse Ac (D1) 1 - 0 Launaguet Fc (R3) Compositions +
J1 25/08 20:00 Castelmaurou Verfeil (D2) 7 - 1 Roquettes Fc (D3) Compositions +
J1 25/08 20:00 Bruguieres Sc (D2) 7 - 0 Tlse Mirail As (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Longages As (D4) 0 - 7 Isle Dodon Ercso (R3) Compositions +
J1 25/08 20:00 Vill.Rivie Fc (D1) 2 - 4 Montastruc De Salies (D2) Compositions +
J1 25/08 20:00 Vill Lec As (D2) 0 - 1 Eaunes Labarthe Fc (R3) Compositions +
J1 25/08 20:00 Auterive Sa (D5) 1 - 8 T.O.A.C. (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Lagardelle Mir. Sp. (D3) 1 - 5 Mondonville As (D1) Termine +
J1 26/08 15:00 Venerque Le Vernet (D3) 4 - 3 Ramonville Us (D1) Termine +
J1 26/08 15:00 Juvent.Papus (R3) 2 - 1 Castelnau Est (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Villemur As (D3) 5 - 0 Cugnaux (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Tlse Foot Sud (D5) 2 - 3 Leguevin Us (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 T. F. Compans (D3) 2 - 5 Mahorais De Tlse (D4) Compositions +
J1 26/08 15:00 Le Plan As (D4) 1 - 4 Rieux Us (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 St Jory Ese (D3) 3 - 1 Ent. Landorthe Estan (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Inter Fc (D1) 1 - 0 Auriac Us (D2) Compositions +
Coupe de France
J1 24/08 21:00 U.S. Aubiet (D1) 1 - 0 Touget (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Vic Fezensac Ua (D1) 1 - 0 Mirande (D2) Compositions +
J1 25/08 20:00 Manciet (D2) 2 - 1 Eauze F.C. (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Simorre/Saramon (D1) 6 - 1 U.S. Lectouroise (D2) Compositions +
J1 25/08 20:00 Duran (D1) 1 - 3 St Clar (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Labejan-St Jean (D2) 4 - 7 U.S. Aignanaise (D1) Compositions +
Coupe de France
J1 25/08 16:00 Jacou Clapiers F.A. (D2) 9 - 0 Basses Cevennes (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Aspiran Fc (D4) 1 - 5 Corneilhan Lig (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Sete Etoile Sp. (D3) 2 - 1 Juvignac As (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Castries Aven (D4) 2 - 3 Fco Valras Serignan (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Gigean R S (D3) 1 - 3 Lespignan Vendres (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Sete Ofc (D3) 3 - 1 Es Coeur Herault (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Vill. Beziers Fc (D4) 1 - 5 Mauguio Carnon (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 St Gely Fesc (D1) 4 - 1 Midi Lirou Capestang (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Le Pouget Vendemian (D3) 1 - 7 M.Atlas Paillade (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 St Mathieu As (D2) 1 - 5 Puissalicon Maga (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Laverune Fc (D2) 0 - 2 M. Petit Bard Fc (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Ars. Cx d Argent (D4) 3 - 0 Marseillan Cs (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Puimisson As (D3) 2 - 4 Cournonterral (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Montblanc Sf (D3) 3 - 1 Mireval As (D3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Valergues As (D3) 1 - 2 M.Lemasson Rc (D4) Compositions +
J1 26/08 16:00 Neffies Fc (D5) 1 - 3 Poussan Ca (D2) Compositions +
J1 26/08 17:00 Alignan Ac (D2) 5 - 0 Montpeyroux Fc (D5) Compositions +
J1 26/08 17:00 Canet As (D2) 3 - 5 Sud Herault Fo (D2) Compositions +
J1 26/08 18:00 S.Pointe Courte (D2) 4 - 3 St Jean Vedas (D1) Compositions +
J1 26/08 18:00 La Peyrade Ol (D1) 10 - 0 Asptt Montpellier (D4) Compositions +
Coupe de France
J2 24/08 20:45 Eccf (D2) 0 - 1 Biars Bretenoux F.C. (R3) Compositions +
J2 24/08 21:00 Puy Lev/ Prayssac Fc (D1) 0 - 0 Elan Marivalois (D1) Compositions +
J2 25/08 20:00 Lalbenque-Fon (D1) 0 - 1 Figeac Quercy Foot (R3) Compositions +
J2 26/08 16:00 Ent. Segala F. (D1) 1 - 0 Cahors F.C (R2) Compositions +
J2 26/08 16:00 E.S.C.G (D2) 0 - 3 Valroc Foot (R3) Compositions +
Coupe de France
J1 24/08 21:00 Aureilhan (R3) 3 - 0 Nestes Fc (D1) Compositions +
J1 25/08 17:30 Elpy Bbl (D1) 9 - 0 Sc Sarrancolinois (D2) Compositions +
J1 25/08 18:00 Semeac O. (R3) 2 - 0 Barbazan (D1) Compositions +
J1 25/08 19:00 Galan (D2) 2 - 5 Fc Val Adour (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Marquisat (D1) 0 - 1 Bout D Or Ger (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Pyr.Val. Des Gaves (R3) 1 - 1 Soues Cigognes (D1) Compositions +
J1 26/08 14:30 Tarbes Fc (D2) 2 - 1 Fc Plateau (D1) Compositions +
J1 26/08 14:30 Guizerix Es (D3) 0 - 9 Horgues Odos F.C. (D2) Compositions +
Coupe de France
J1 25/08 19:00 Elne Fc (R3) 3 - 4 Cabestany Oc (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Ceret (D2) 0 - 1 B.E.C.E. (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Alenya T.C. (D1) 2 - 2 Perpignan ASPM (R2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Saleilles O.C (D2) 3 - 4 Baho Pezilla (D2) Compositions +
J1 26/08 15:00 Perpignan Fcbv (R2) 3 - 2 St Laurent (R3) Compositions +
J1 26/08 18:00 Vinca Am.C.B. (D3) 0 - 0 Bompas (D1) Compositions +
Coupe de France
J1 25/08 18:00 Realmont Fc (D2) 0 - 2 Graulhet Fc (R3) Compositions +
J1 25/08 18:00 Carmaux Us (D1) 3 - 2 U.S. Autan (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Lavaur F.C. (D1) 3 - 1 Pampelonne As (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Soreze Fc (D2) 2 - 4 Pays D Agout F.C. (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Labruguiere U (D1) 0 - 4 Terssac Afc (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Briatexte As (D2) 1 - 2 Castel.Levis (D1) Compositions +
J1 25/08 20:00 Albi Asptt (D1) 0 - 4 Giroussens As (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Cambounet Fc (D1) 3 - 2 Gaillacois Us (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Frej.Cam.Col. (D2) 1 - 2 Castres Us F (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Blan As (D2) 1 - 7 St Juery O (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 St Benoit R.C (D3) 1 - 2 Copains D Abord 81 (R3) Compositions +
J1 26/08 15:00 Le Sequestre La Myga (D1) 1 - 2 Saixsemalens F.C. (D1) Compositions +
J1 26/08 15:00 Lagrave As (D3) 1 - 4 Graulhet Benfica S (D1) Termine +
J1 26/08 15:00 Labast Levis (D3) 1 - 8 Vignoble 81 F.C. (D1) Compositions +
Coupe de France
J2 25/08 20:00 Fc Montpez/Puylaroqu (D1) 1 - 3 Montauban Fc Tg (R2) Compositions +
J2 25/08 20:00 Cazes O. (R2) 3 - 4 Bressols A.S (R3) Compositions +
J2 25/08 20:00 F.C.U.S Molieres (D1) 1 - 4 A.Am. Grisolles (R2) Compositions +
J2 25/08 20:00 St. Caussadais (D2) 3 - 0 St Larrazet.Garganvi (D1) Compositions +
J2 25/08 20:00 Mas Grenier As (R3) 0 - 1 Fc Negrepelisse Mont (D1) Compositions +
J2 26/08 14:30 Av. Lavitois (R3) 2 - 3 Coquelicots Montecho (D1) Compositions +


Coupe de France
J2 01/09 17:00 Mirepoix Fc (D1) 2 - 0 Laroque Fc (D2) Compositions +
J2 01/09 18:00 Foix Fc (R2) 3 - 1 Pamiers Fc (R2) Compositions +
J2 01/09 20:00 Mazeres E.N (D1) 1 - 3 Le Fossat Es (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Saverdun Fc (R3) 1 - 2 St Jean Du Falga (D1) Compositions +
J2 01/09 20:00 St Girons Fc (D1) 2 - 1 Tarascon F C (D1) Compositions +
Coupe de France
J2 02/09 15:00 Chalabre F C (D2) 0 - 5 Fc Briolet (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Trapel/Pennautier (D1) 1 - 2 Pezens Usa (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Ste Eulalie Vi (R3) 3 - 1 Ht Minervois Ol (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Narbonnais Ufc (D1) 3 - 0 Bram As (D2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Razes Olympique (D1) 0 - 4 Trebes Fc (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Limoux Pieusse (D1) 0 - 1 Castelnaudary (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Bages Ajs (D4) 1 - 5 Cuxac Aude O (D2) Compositions +
Coupe de France
J2 31/08 20:30 St Laurent Canourgue (D2) 4 - 1 Costecalde Lestrade (D2) Compositions +
J2 31/08 21:00 Viadene Aveyron (D2) 2 - 4 Sebazac (R3) Compositions +
J2 31/08 21:00 Naucelle F.C. (D1) 2 - 1 Salles Curan/Curan (D1) Compositions +
J2 01/09 19:30 St Georges/St Rome (R3) 2 - 3 F.S. Rieupeyroux/Sal (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Millau So (R3) 4 - 2 Villefran. St (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Espalion Us (R3) 0 - 3 St Affrique (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Le Monastere (R3) 2 - 1 Esp.F.C. 88 (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Val. Lot Capdenac Ft (D1) 2 - 3 Bas Rouergue (D1) Compositions +
J2 01/09 20:30 Requista Us (D1) 1 - 1 Druelle F.C (R2) Compositions +
J2 01/09 20:30 Fc Sources Aveyron (D1) 1 - 0 Montbazens U.S. (D2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Rignac Usp (D1) 0 - 1 J.S. Bassin Aveyron (R3) Compositions +
Coupe de France
J2 31/08 20:30 Besseges St Ambr. (D3) 2 - 0 Badaroux As (D3) Compositions +
J2 01/09 20:00 E. Fournels-Nasbinals (D4) 0 - 1 Marvejols S. (D3) Compositions +
J2 02/09 15:00 St Hilaire La Jasse (D2) 1 - 4 Anduze Sc (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 St Christol Lez Ales (D2) 0 - 4 St Privat As (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Cruviers Lasc (D2) 3 - 1 Monoblet Us (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Generac Rc (D1) 2 - 3 Vergeze Ep (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 La Gd Combe (D2) 1 - 2 U.S. Du Trefle (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Fc Val De Ceze (D1) 4 - 3 Chusclan Laudun (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Marguerittes Es (D2) 3 - 2 N. Gazelec (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Sc Nimois (D3) 6 - 1 Caissargues (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Beaucaire Efc (D3) 0 - 2 St Gilles Aec (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Vauvert Fc (D1) 5 - 1 Saintes Marie (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Gallargues Gc (D2) 0 - 1 Aimargues St (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Manduel Sc (D2) 0 - 3 N. Chemin Bas (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Langlade Fc (D2) 0 - 1 N. Soleil Lev (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Es Trois Moulins (D1) 0 - 4 N. Athletic As (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Le Malzieu As (D4) 0 - 2 Chirac Es (D4) Compositions +
J2 02/09 15:00 Fc Pont St Esprit (D2) 3 - 1 F.C. Canabier (D1) Compositions +
Coupe de France
J2 31/08 20:30 T.O.A.C. (D1) 1 - 3 St Orens Fc (R2) Compositions +
J2 31/08 20:30 Com. St Gaudens 2014 (R3) 3 - 1 Isle Dodon Ercso (R3) Compositions +
J2 01/09 18:00 Cornebarrieu Ao (D2) 1 - 3 J.S. Pradettes (R3) Compositions +
J2 01/09 18:00 Inter Fc (D1) 5 - 2 Toulouse Ac (D1) Compositions +
J2 01/09 18:00 Bossost U.D. (D2) 1 - 4 St Alban Aucamville (R2) Compositions +
J2 01/09 20:00 Salies Mane Us (R3) 2 - 0 Eaunes Labarthe Fc (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 C. Aurignac E.F (R3) 2 - 3 Pouvourville Us (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 F.C. Mabroc (D1) 2 - 1 Carbonne Js (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Castelmaurou Verfeil (D2) 3 - 4 Lavernose Lherm M. (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Tlse Lardenne As (D3) 0 - 3 Revel Us (R2) Compositions +
J2 01/09 20:00 Plaisance Us (R3) 6 - 1 Castelginest Us (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Cintegabelle Js (R3) 1 - 2 Juvent.Papus (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Baziege Oc (R2) 2 - 3 Seysses Frouzins Us (R2) Compositions +
J2 01/09 20:00 Leguevin Us (D1) 0 - 3 Bruguieres Sc (D2) Compositions +
J2 01/09 20:00 Rieux Us (D3) 1 - 2 Mondonville As (D1) Compositions +
J2 01/09 20:00 Confluent L.S.P. (D3) 2 - 3 Boulogne-Peguil (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 St Simon Es (R2) 4 - 1 Fenouillet Ua (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Venerque Le Vernet (D3) 1 - 2 Montastruc De Salies (D2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Villemur As (D3) 4 - 0 Encausse Soga (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 J.E.T. (D2) 2 - 1 Fonsorbes Av (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 St Jory Ese (D3) 2 - 5 Mahorais De Tlse (D4) Compositions +
Coupe de France
J1 29/08 21:00 S.C. Solomiacais (D2) 0 - 1 Es Cologne Sarrant (D2) Compositions +
J2 31/08 20:30 Vic Fezensac Ua (D1) 2 - 0 Sud Astarac 2010 (R3) Compositions +
J2 31/08 21:00 St Clar (D1) 1 - 4 F.C. L Isle Jourdain (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Es Cologne Sarrant (D2) 2 - 0 S.C.P A.S (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Pavie (R3) 5 - 1 Simorre/Saramon (D1) Compositions +
J2 01/09 20:00 Manciet (D2) 2 - 3 U.S. Aubiet (D1) Compositions +
J2 01/09 20:30 Gimont Es (R3) 3 - 0 U.S. Aignanaise (D1) Compositions +
Coupe de France
J2 02/09 15:00 St Andre Sang. Ol (R3) 7 - 0 Asptt Lunel (D3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Sud Herault Fo (D2) 2 - 0 Vendargues Pi (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Cers Portiragnes Sc (R2) 5 - 0 Sussargues Fc (D2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Palavas Ce (R2) 1 - 4 Lunel Gc (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Montarnaud As (R2) 2 - 1 Paulhan Pezenas (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Perols Es (R3) 6 - 0 Montblanc Sf (D3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Pignan As (R2) 5 - 0 Puissalicon Maga (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Meze Stade Fc (R3) 5 - 3 Ars. Cx d Argent (D4) Compositions +
J2 02/09 15:00 Baill St Bres Valer (R3) 1 - 1 M.Atlas Paillade (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Poussan Ca (D2) 2 - 1 Gignac As (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Florensac Pinet (D2) 4 - 2 Fco Valras Serignan (D2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Lunel-Viel Us (D2) 0 - 3 Corneilhan Lig (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 M. Petit Bard Fc (R3) 2 - 0 M.Lemasson Rc (D4) Compositions +
J2 02/09 15:00 Cournonterral (D3) 1 - 0 Lespignan Vendres (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Mauguio Carnon (D1) 3 - 0 St Gely Fesc (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 S.Pointe Courte (D2) 2 - 1 Sete Etoile Sp. (D3) Compositions +
J2 02/09 17:00 Jacou Clapiers F.A. (D2) 4 - 0 M.Arceaux (R2) Compositions +
J2 02/09 17:00 Balaruc Stade (R2) 4 - 0 Sete Ofc (D3) Compositions +
J2 02/09 17:00 Alignan Ac (D2) 4 - 3 Montagnac Us (R3) Compositions +
J2 02/09 18:00 La Peyrade Ol (D1) 1 - 2 Us Beziers (R2) Compositions +
Coupe de France
J2 31/08 20:00 Soues Cigognes (D1) 1 - 0 Tarbes Fc (D2) Compositions +
J2 01/09 20:00 Semeac O. (R3) 1 - 2 Juillan Om (R2) Compositions +
J2 01/09 20:00 Haut Adour (R3) 0 - 2 Elpy Bbl (D1) Compositions +
J2 01/09 20:00 Ust Nouvelle Vague (R3) 4 - 0 Fc Val Adour (D1) Compositions +
J2 01/09 20:00 Bout D Or Ger (D1) 1 - 1 Orleix (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Horgues Odos F.C. (D2) 1 - 4 Aureilhan (R3) Compositions +
Coupe de France
J2 02/09 15:00 Thuir (D1) 1 - 2 Cabestany Oc (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Baho Pezilla (D2) 5 - 0 Bompas (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Le Boulou SJ (D1) 1 - 3 Perpignan Fcbv (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Rivesaltes So (D1) 0 - 3 Sp. Perpi. Nord (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Salanca Fc (D1) 0 - 1 B.E.C.E. (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Cerdagne (D2) 1 - 6 Alenya T.C. (D1) Compositions +
J2 02/09 15:00 Le Soler (D1) 3 - 0 St Cyprien (D1) Compositions +
Coupe de France
J2 01/09 20:00 Saixsemalens F.C. (D1) 2 - 4 Marssac Rsrdt (R2) Compositions +
J2 01/09 20:00 Pays D Agout F.C. (D1) 1 - 2 Cambounet Fc (D1) Compositions +
J2 01/09 20:00 Castel.Levis (D1) 2 - 0 Terssac Afc (D1) Compositions +
J2 01/09 20:00 Lavaur F.C. (D1) 0 - 1 St Juery O (R3) Compositions +
J2 01/09 20:00 Vignoble 81 F.C. (D1) 1 - 4 Castres Us F (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Graulhet Fc (R3) 2 - 2 Pays Mazametain F.C. (R2) Compositions +
J2 02/09 15:00 Carmaux Us (D1) 1 - 4 St Sulpice Us (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Graulhet Benfica S (D1) 1 - 5 Copains D Abord 81 (R3) Compositions +
J2 02/09 15:00 Lautrec Ol (R3) 0 - 1 Giroussens As (D1) Compositions +